0

تعمیرات و نگهداری

آب­بندی شیر روی خط (آن­لاین)

اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ق.ظ

این پیام تبلیغاتی است

از آنجایی که توقف ناخواسته و برنامه ریزی نشده خط باعث توقف جریان سیال و نرسیدن محصول به صنایع پایین دستی شده و خسارات مالی زیادی به بار می آورد، برخی شرکتهای تعمیراتی امکان ترمیم آب¬بند شیر را زمانی که  شیر کماکان داخل خط است فراهم کرده اند.
برخی از طرحهای پیشرفته، عایق بندی شیرها و تعمیر اورژانسی آنها را امکان پذیر کرده است که به موجب آن، اگر روشهای معمول نا موفق شوند این تکنولوژی ها امکان اقدام نهایی آب¬بندی را میسر می سازند، البته باید توجه داشت که برای پیشگیری از بروز حادثه این کار نیازمند توجه و مراقبت ویژه هنگام اجراست.
در کشورهای پیشرفته قطع شدن ناخواسته و نابهنگام جریان سیال به دلیل جایگزینی شیرهایی که عایق بندیشان خراب شده و نشتی میدهند روی نمی دهد و شرکتهای تعمیرات و نگهداری امکان تعمیر و ترمیم روی خط را فراهم می کنند.

همچنین در طراحی های جدید، برخی شیرهای توپی سه تکه ای با باز کردن همه به جز یک پیچ در هر فلنج از خط لوله جدا می شوند که این امر منجر به دسترسی و جایگزینی سریعتر و ساده تر به نشیمنگاه و سیت­رینگ می­گردد.

و نیز مدلهایی ازشیرهای ورودی از بالا و از کف به تعمیرکار امکان دسترسی به سیت­رینگ را بدون برداشتن فیزیکی بدنه شیر از خط لوله می دهند. در هر دو حالت به علت خطر آزاد شدن فشار به دام افتاده باید قسمت تحت تعمیر خط لوله قبل از شروع کار کاملا ایزوله و کم فشار شود.

کارآمدترین و اقتصادی ترین روش برای حفظ و یکپارچگی خط لوله بدون نیاز به قطع جریان برای تعمیر و نگهداری، عایق بندی موقتی شیر نشتی کننده با یک عامل عایق کننده سنتتیک یا گیریس است .

عایق بندی به روشهای معمول ممکن است موفق نبوده و اضافات ارگانیک که تمایل به سفت شدن در حضور هیدروکربن­های خشک مانند گاز طبیعی را دارند می توانند مانع عملکرد درست شیر شوند. اما سیلنت های سنتتیک که برای شرایط حاد مانند تزریق بخار و استخراج نفت سنگین، گاز ترش و سایر محصولات فرآوری شده طراحی شده اند، درون سیستم عایق بندی شیر سفت نمی­شوند و تا زمانی که شسته نشوند در خط لوله باقی می مانند.

البته نقطه ضعف سیستم این است که وقتی که گیریس درون نشیمنگاه تزریق می شود، فقط برای مدتی که شیر در یک موقعیت است باقی می ماند. وقتی شیر بچرخد یا باز و بسته شود، قسمتی از محصول به سمت پایین دست شسته می­شود و ممکن است نیاز به تزریق مجدد گیریس پیدا کند.

تعمیر در شرایط اضطراری:

در بعضی موارد حاد لازم می شود که حفره های بدنه شیر توسط یک سیلنت سنگین پر شود، در غیر این صورت به علت محدودیت های عبور جریان، سیلنت از مسیر عبور نمی­کنند و درون حفرهای شیر گیر می افتد، که البته این روش عموما برای شیرها توپی خط اصلی و شیرهای دروازه­ای که باید به صورت اورژانسی عایق بندی شوند انجام می­گیرد.

برای جلوگیری از بروز توقف در خط لازم است همواره مقادیر زیادی از این عایق بندی ها آماده سازی وذخیره شوند.


تبلیغات شما اینجا درج می شود

شیرهای بلاک کننده خط اصلی به خصوص شیرهای دروازه ای بزرگ نیازمند صدها و بعضی اوقات هزاران کیلوگرم از این محصول برای پرکردن حفره بدنه می باشند. البته باید توجه داشت که تولید این حجم محصول برای یک سفارش خاص ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد که می تواند عملکرد روزانه سایت را بیشتر به تاخیر اندازد.

به ندرت یک شیر تا حدی آسیب دیده است که راه حلهای اورژانسی آب­بندی موفق نشوند. اگر سیت­رینگ پایین دست نتواند آب­بند بدهد، آب­بند باید موقتا در نشیمنگاه بالایی ایجاد شود. اینکار با استفاده از یک عامل لجن زدا برای ایزوله کردن قسمتی از شیر بین نشیمنگاه و دیسک مسدود کننده امکان پذیر است. رابط های ویژه بین لجنزدا و شیر امکان دسترسی برای تزریق سیلنت را فراهم می کنند.

وقتی قسمت پایین دستی خط لوله ایزوله و تخلیه شد، یک شیر جدید جایگذاری می­شود. سپس شیرآسیب دیده می تواند برای مدت نامحدود در حالت باز باقی بماند و در واقع یک قطعه یدکی خط لوله شود. البته این­کار نیاز به متخصصان مختلف با تبهر در برش و جوشکاری خط لوله و عایق بندی و نصب و اپراتوری شیرآلات دارد.

وقتی مجموعه مجددا راه اندازی و خط لوله از سیلنت تخلیه شد، شیر جدید باید کاملا تحت نظر باشد. ذرات جامد ناخالصی عامل اصلی ایجاد نشتی در شیر جدید هستند و برای کمک به حل این مساله، پیش از عملیاتی شدن شیر روانکارهای خاصی به درون آب­بند نشیمنگاه تزریق می شود تا ناخالصی های باقی مانده از شکافهای سیت رینگ به پایین دست شسته شده و توسط لجن زدا جمع آوری گردند.

هزینه های این فرایند محدود به هزینه پرسنلی، خرید ماده آب­بند و مونتاژ مجدد شیر و پشتیبانی و ارسال آن به سایت است. و البته این امر با برنامه ریزی قبلی و معین طوری که تعمیر شیر همزمان با توقف مشخص و از پیش تعیین شده خط باشد، بسیار مقرون به صرفه تر از خارج از سرویس شدن و توقف ناخواسته و پر هزینه سایت است.

به طور مشخص نیاز اصلی جهت تعمیرات اورژانسی شیر در خط، داشتن پرسنل مجرب و آموزش دیده است که بتوانند این کارها را ایمن و کارامد انجام دهند.

اپراتورها و تکنسین های نگهداری که سالها تجربه دارند هم ممکن است از خصوصیات جدیدتر شیرآلات یا تکنییک های اورژانس تعمیر و آب­بندی بی اطلاع باشند. به همین دلیل داشتن مشاور با تجربه که منابع مناسب برای جایگزینی شیر را در دسترس دارد، ضروری است. بهترین راه برای پرهیز از فاجعه پرهزینه و خارج سرویس شدن ناخواسته سایت، درنظر داشتن تیم تعمیر و نگهداری در محل برای واکنش سریع در موقعیتهای اورژانس و داشتن برنامه منظم سرویس و نگهداری در پیش بینی مشکلات و نقایص آینده است.


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون

برچسب‌ها


دیدگاهتان را بنویسید