0

برق، کنترل، ابزار دقیق، مخابرات

فلومتر توربینی

دی ۵, ۱۳۹۳ ۶:۳۴ ب.ظ

این پیام تبلیغاتی است
@OilAndGas

فلومتر توربینی کجا کاربرد دارد؟

فلومتر توربینی فلومترهاي دقيق و قابل اتكايي هستند كه براي اندازه گيري فلوي گاز نيز مورداستفاده قرار مي گيرند. عبور سيال پر فشار از پره هاي اين دستگاه، سبب چرخيدن روتور مي شود .سرعت چرخش روتور، در يك محدوده معين از دور، بطور خطي با فلوي سيال متناسب است و به اين ترتيب دبي سيال محاسبه مي شود.از مزايای فلومتر توربینی مي توان به دقت بالا و بازه وسيع اندازه گيری اشاره نمود.همچنين اين فلومترها مي توانند جهت ارسال سيگنال خود به اتاق كنترل و يا جهت نمايش در سايت، به ترتيب به ترنسميتر يا به نشان دهنده هاي محلي مجهز شوند .

معایب فلومتر توربینی

اشكال عمده اين فلومترها ايجاد مانع در مسير جريان و در نتيجه افت فشار خط مي باشد. همچنين اين نوع اندازه گيرها براي سيالات دوغابي وخورنده چندان مناسب نيستند، خصوصاً در مورد سيالات دوفازي، بوجود آمدن حبابهاي گاز مي تواند اندازه گيري دبي را با خطا مواجه نمايند و به پره هاي توربين آسيب جدي وارد كند.

برای آشکار سازی حرکت و چرخش پروانه ها در این نوع فلومترها به صورت مغناطیسی انجام میگردد که این یک مزیت محسوب میگردد.که این باعث میشود تا مقدار افت فشاری که در طول خط ایجاد میکند کم شود و به حداقل برسد.


دانلود آموزش جامع فلومترها


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون

برچسب‌ها,


دیدگاهتان را بنویسید