فلومتر توربینی

۱۳۹۳-۱۰-۰۵
این پیام تبلیغاتی است

فلومتر توربینی کجا کاربرد دارد؟

فلومتر توربینی فلومترهای دقیق و قابل اتکایی هستند که برای اندازه گیری فلوی گاز نیز مورداستفاده قرار می گیرند. عبور سیال پر فشار از پره های این دستگاه، سبب چرخیدن روتور می شود .سرعت چرخش روتور، در یک محدوده معین از دور، بطور خطی با فلوی سیال متناسب است و به این ترتیب دبی سیال محاسبه می شود.از مزایای فلومتر توربینی می توان به دقت بالا و بازه وسیع اندازه گیری اشاره نمود.همچنین این فلومترها می توانند جهت ارسال سیگنال خود به اتاق کنترل و یا جهت نمایش در سایت، به ترتیب به ترنسمیتر یا به نشان دهنده های محلی مجهز شوند .

معایب فلومتر توربینی

اشکال عمده این فلومترها ایجاد مانع در مسیر جریان و در نتیجه افت فشار خط می باشد. همچنین این نوع اندازه گیرها برای سیالات دوغابی وخورنده چندان مناسب نیستند، خصوصاً در مورد سیالات دوفازی، بوجود آمدن حبابهای گاز می تواند اندازه گیری دبی را با خطا مواجه نمایند و به پره های توربین آسیب جدی وارد کند.


تبلیغات شما اینجا درج می شود

برای آشکار سازی حرکت و چرخش پروانه ها در این نوع فلومترها به صورت مغناطیسی انجام میگردد که این یک مزیت محسوب میگردد.که این باعث میشود تا مقدار افت فشاری که در طول خط ایجاد میکند کم شود و به حداقل برسد.


دانلود آموزش جامع فلومترها

© انتشار مطالب با ذکر نام وبسایت و با اهداف آموزشی بلامانع است