آموزش نرم افزار پتروفیزیکی Techlog

۱۳۹۶-۰۱-۲۳
این پیام تبلیغاتی است

این نرم‌افزار که از دسته‌ی نرم‌افزارهای مربوط به گروه اکتشاف و علوم زمین در مهندسی نفت است، محصول شرکت Schlumberger یکی از منحصر به فردترین نرم‌افزارهای حاضر دنیا در مهندسی نفت محسوب می شود. این نرم‌افزار دارای بخشهای گوناگون شامل آنالیزهای پتروفیزیکی به روش قطعی (Quanti) و غیرقطعی (Quanti ELAN)، زمین شناسی شامل آنالیز لاگ‌های تصویری، آنالیز بافت، آنالیز لاگ دیپ میتر، آنالیز مغزه و …، حفاری شامل آنالیز پایداری دیواره چاه (Wellbore Stability Analysis)، تخمین Overburden stress، بررسی Fracture Gradient و …، مهندسی مخرن: آنالیز فشار هیدرو استاتیک، آنالیز گرادیان فشار، مدل سازی Pc و … ژئوفیزیک: تبدیل زمان به عمق، پلات های QC، پردازش Delta-T و مخازن غیر متعارف یا Unconventionals است. همچنین به زودی این نرم افزار پکیج اصلی پتروفیزیک شرکت Schlumberger خواهد شد.

ساخت شرکت: پکیج اصلی پتروفیزیک شرکت Schlumberger Schlumberger

 


دانلود نرم افزار و آموزشهای Techlog:

۱- دانلود نرم افزار Techlog

۲- Techlog 2010-Conventional Log

در این مجموعه فایل آموزشی به تفسیر نمودارهای چاه پیمایی با نرم افزار techlog به تفضیل پرداخته شده است.

۳- Techlog 2012 Fundamentals- Workflow/Solutions Training

کامل ترین جزوه آموزش نرم افزار چاه نگاری Techlog شرکت شلمبرژر

۴- Techlog-2010-Saturation height modeling


تبلیغات شما اینجا درج می شود

جزوه آموزش نرم افزار تک لاگ (Techlog) برای مدل سازی اشباع آب در طول مخزن، شرکت شلمبرژر

۵- فیلمهای آموزش Techlog- انگلیسی

۶- مجموعه فایل آموزشی تفسیر و پردازش نمودارهای تصویری (Image log)- پترو انرژی کیمیا

این مجموعه فایل های آموزشی شامل موارد زیر می باشند. در Part1 به معرفی کلیه ابزار و نمودارهای تصویری چاه به صورت جزئی و کاربردی (همراه با تصاویر با کیفیت) پرداخته شده است. هریک از شرکت های نمودارگیری شلمبرژه، هالیبرتون، بیکر و …. دارای ابزار ویژه با مشخصات خاص می باشند. که بسته به شرایط موجود از آن ها استفاده می شود.

در Part2 به تفسیر پارامترهای مختلف زمین شناسی از روی تصویر ساخته شده توسط نرم افزار پرداخته است. پردازش و تفسیر داده های مربوط به نمودارهای تفسیری با استفاده از نرم افزارهای Techlog، Geoframe ، Geolog7.1 صورت می گیرد.

در Part3 به بخش های پردازشی مورد نیاز در نرم افزار جهت پردازش و ساخت تصویر مناسب جهت تصویر پرداخته است و در نهایت تمام پارامترهای مستخرج از این تصاویر را با نمونه های کاربردی و مناسب بر روی تصاویر ساخته شده توسط نرم افزار نشان داده است.

۷-  فایل آموزشی تفسیر نمودارهای تصویری (FMI)

در این فایل آموزشی بعد از معرفی ابزار و نمودارهای تصویری چاه به تفسیر پارامترهای مختلف زمین شناسی از روی تصویر ساخته شده توسط نرم افزار پرداخته است. پردازش و تفسیر داده های مربوط به نمودارهای تفسیری با استفاده از نرم افزارهای Techlog، Geoframe ، Geolog7.1 صورت می گیرد.

© انتشار مطالب با ذکر نام وبسایت و با اهداف آموزشی بلامانع است