0

برق، کنترل، ابزار دقیق، مخابرات

اندازه گیری فشار با استرین گیج

دی ۳, ۱۳۹۳ در ۵:۱۰ ب.ظ


تبلیغات-فرادرس
W3Schools

همه چیز درباره اندازه گیری فشار با استرین گیج

اندازه گیری فشار با استرین گیج از مرسوم ترین و پرکاربرد ترین روش های اندازه گیری فشار در ترانسمیترهای فشار در صنایع بزرگ می باشد  مقاومت الكتريكي يك سيم با طول سيم، رابطه مستقيم و با سطح مقطع آن رابطه معكوس دارد. به عبارت ديگر هرچه طول سيم بيشتر شود و يا سطح مقطع آن كمتر گردد، مقاومت الكتريكي سيم بيشتر خواهد شد.

اندازه گیری فشار روش خازنی

ترانسدیوسرهای فشار

كرنش سنج ها يا استرين گيج ها يكي از متداولترين ترانسديوسرهاي فشار هستند. اين دستگاه اندازه گير شامل يك سنسور ديافراگمي است كه روي آن يك يا چند مقاومت الكتريكي چسبانده شده است.معمولا اين مقاومت ها روي صفحه جداگانه اي نصب شده اند و مجموعة آنها روي ديافراگم قرار گرفته اند. كشيدگي سنسور در اثر اعمال فشار، منجر به كشيده شدن صفحه در حد چند ميكرون، مي شود و چون مقاومت الكتريكي كاملاً به صفحه چسبانده شده، تغيير شكل صفحه باعث تغييرطول مقاومت و در نتيجه تغيير مقاومت الكتريكي آن مي شود. اين تغيير مقاومت الكتريكي كه متناسب با ميزان فشار اعمالي است، توسط يك پل وتستون اندازه گرفته مي شود و در نهايت ميزان تغييرات فشار محاسبه گرديده و به نمايشگر يا سيستم كنترلي ارسال مي گردد.

اندازه گیری فشار با استرین گیج مزایایی دارد:

  • طول عمر بالا
  • عملکرد بسیار آسان
  • قیمت مناسب

برچسب‌ها,


راهنمای دانلود از وبسایت:
در هر نوشته وبسایت، فایلها به صورت شماره بندی شده ارائه شده است. کافی ست روی عنوان هر شماره کلیک نمایید تا دانلود مستقیم آن شروع گردد.
در صورت بروز مشکل، از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید. چنانچه لینک موجود نبود، شماره آن را در بخش زیر کامنت بگذارید تا بررسی گردد.

@OilAndGas


تبلیغات-فرادرس

آموزشهای مرتبط زیر را نیز حتما مطالعه نمایید:

ما به نظرات پیشنهادی، انتقادی و حمایتی شما نیاز داریم، چند کلمه برایمان بنویسید: