0

آموزش نرم افزار / برق، کنترل، ابزار دقیق، مخابرات

آموزش نرم افزار برنامه نویسی PLC- نرم افزار SIMATIC STEP 7

آبان ۱۵, ۱۳۹۵ ۳:۰۴ ب.ظ

این پیام تبلیغاتی است
@OilAndGas

Siemens SIMATIC STEP 7 Professional نرم افزار قدرتمند شرکت زیمنس برای برنامه نویسی PLC های تولید شده توسط این شرکت است که در این نرم افزار تمام ورودی و خروجی های PLC اعم از ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال٬ مدول شمارشگر٬ مدول وضعیت و غیره تعبیه شده که می‌بایست در صورت استفاده در نرم افزار پیکر بندی سخت افزاری شوند.

PLC یا Programmable Logic Controller یک کنترل کننده‌ی نرم افزاری است که در قسمت ورودی، اطلاعاتی رابه صورت Binary دریافت و آن‌ها را طبق برنامه‌ای که در حافظه‌اش ذخیره شده پردازش می‌کند و نتیجۀ عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمان‌هایی به گیرنده‌ها و اجرا کننده‌های فرمان (Actuators) ارسال می‌کند. به عبارت دیگر PLC عبارت از یک کنترل کننده‌ی منطقی است که می‌توان منطق کنترل را توسط برنامه برای آن تعریف نمود و در صورت نیاز، به راحتی آن را تغییر داد. اولین PLC در سال ۱۹۶۸ در آمریكا ساخته شد و در سال ۱۹۷۳ وارد بازار آلمان شد و اكنون در جهان شركت‌های مختلفی چون شرکت زیمنس آلمان در زمینه ساخت و كاربرد PLC فعالیت دارند که اکثر PLC های موجود در ایران از محصولات شرکت زیمنس بوده و همچنین آموزش‌های سیستم‌های اتوماسیون صنعتی که در مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای صورت می‌پذیرد بر پایه‌ی همین سخت‌افزارهای شرکت زیمنس است.

شرکت زیمنس برای سیستم‌های اتوماسیون، سری PLC های S400-S300-S200 (معروف‌ترین و پرکاربردترین سری در ایران) را تولید کرده که برنامه ریزی و پیکربندی سخت افزاری این سری از PLC ها را می‌توان با استفاده از نرم افزار SIMATIC Manager انجام داد. زبان برنامه نویسی مورد استفاده در این نرم افزار STEP 7 است که در حالت گرافیک (استفاده از بلوک‌های آماده موجود در برنامه) بسیار ساده نیز هست.

پس از برنامه نویسی در این نرم افزار با استفاده از قسمت Simulation نرم افزار می‌توان برنامه نوشته شده را شبیه سازی کرده و در صورت وجود خطا آن را برطرف کرد. در نرم افزار SIMATIC Manager شما با تمامی سخت افزارهای موجود در یک PLC سر و کار دارید؛ از منبع تغذیه PLC گرفته تا مدل‌های مختلف CPU و سایر اجزا PLC ها.

توانایی تسلط بر این نرم افزار بسیار حائز اهمیت بوده و بهتر است تا هر مهندس الکترونیک بتواند به خوبی با این برنامه کار کند چرا که امتیازی بزرگ برای وی به حساب می‌آید.


دانلود نرم افزار


آموزش تصویری Simatic Manager

آموزش تصویری Simatic Manager مجموعه کامل جهت فراگیری PLC زیمنس می باشد البته توجه فرمایید که نرم افزار Simatic manager برای کانفیک سخت افزاری و برنامه نویسی سری های S7300 , s7400 به کار رفته می شود.نکته: این مجموعه به زبان انگلیسی می باشد و به ۴ بخش ۵ قسمتی تقسیم بندی و قابلیت دانلود دارد.

دانلود آموزش تصویری Simatic Manager

دانلود بخش اول

در این بخش قسمت های ا تا ۵ قرار داده شده است که به شرح ذیل می باشند:

قسمت اول: S7_Analogue_Hardware

قسمت دوم: S7_Counters

قسمت سوم: S7_Create_Functions

قسمت چهارم: S7_Cross_Reference

قسمت پنجم: S7_DataBlocks6_Update

دانلود بخش دوم

در این بخش قسمت های ۶ تا ۱۰ قرار داده شده است که به شرح ذیل می باشند:

قسمت ششم: S7_Downloading

قسمت هفتم: S7_Hardware

قسمت هشتم: S7_Input_&_Output_Mappin

قسمت نهم: S7_Jumps_and_other_Logic

قسمت دهم: S7_License_Manager

دانلود بخش سوم

در این بخش قسمت های ۱۱ تا ۱۵ قرار داده شده است که به شرح ذیل می باشند:

قسمت یازدهم: S7_Memory_Bits_&_words

قسمت دوازدهم: S7_Pointersِ_&_DataBlocksِ

قسمت سیزدهم: S7_Profibus

قسمت چهاردهم: S7_Project_Manager_Introductio

قسمت پانزدهم: S7_Shift_Registers

دانلود بخش چهارم

در این بخش قسمت های ۱۶ تا ۲۰ قرار داده شده است که به شرح ذیل می باشند:

قسمت شانزدهم: S7-Software

قسمت هفدهم: S7-Symbol-Table-and-Text-Files

قسمت هجدهم: S7-VAT-Tables-Tutorial

قسمت نوزدهم: TIA-V11-S7-Basic

قسمت بیستم: TIA-V11-S7-HMI-Template


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون

برچسب‌ها, ,


دیدگاهتان را بنویسید