3

اصول، متریال و طراحی پایپینگ / ساخت، اجرا و راه اندازی

آموزش نقشه های اجرایی و مهندسی و راهنمای فیتری پایپینگ (نقشه های ایزومتریک و …)

تیر ۱۰, ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱ ق.ظ

این پیام تبلیغاتی است

کاربردی ترین و مفصل ترین نقشه ها در پایپینگ نقشه های آیزومتریک هستند. دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مهندسی اگر به یاد داشته باشند، نقشه آیزومتریک نقشه ای است که به کمک آن، سه بعد را می توان در دو بعد و روی کاغذ نشان داد. واژۀ آیزومتریک به معنی هم بُعد است، یعنی وضعیت قرارگیری ناظر نسبت به سه محور مختصات به گونه ای است که با هر سه زاویۀ یکسانی می سازد و به این دلیل ابعاد جسم در همۀ جهات به یک اندازه دیده می شود. البته این هم اندازه بودن جسم در همۀ ابعاد برای نقشه های آیزومتریک صنعتی صادق است، اما برای آیزومتریک های پایپینگ این شرط صادق نیست و یکی از نتایج آن این است که برای این نقشه ها مقیاس تعریف نمی شود.

ایزومتریک  یک نوع طراحی سه بعدی تصویری است . Isometric که معمولا ISO نیز خوانده  می شود  بر اساس سه اندازه اولیه طول و عرض و ارتفاع است. برخلاف طراحی های ارتوگرافیک که اندازه های طول و عرض و ارتفاع را در نماهای جداگانه  نشان می دهند. نمای ایزومتریک هر سه بعد را در یک نما به صورت یک تصویر نمایش می دهد.

اغلب مهندسان و شرکت های سازنده،  یک طرح ایزومتریک ازهر جزء  پیکربندی لوله ها که نصب می شود را رسم می کنند.  لوله های ایزومتریک ،عموما بصورت  تک خط و بدون توجه به سایز لوله و بدین صورت که هر خط لوله به طور جداگانه  در یک کاغذ با پس زمینه  شبکه  ایزومتریک است رم می شوند. ایزومتریک همچنین یک طرح شماتیک است بدین  معنی که ایزومتریک مقیاس ندارد .  سمبول های  ایزومتریک  برای اتصال ها ،  فلنج ها و شیرها هم  بر اساس سایز  لوله اند و به راحتی سایز واقعی لوله و pound ratingرا به صورت گرافیکی نمایش می دهد .

در این فایلهای آموزشی که مخصوص تکنسینها و مهندسین اجرایی و فیتری سیستم های پایپینگ است، اصول و روشهای فیتری و اصطلاحات اجرایی و مهندسی پایپینگ ارائه شده است.


۱- دریافت فایل آموزش فیتری پایپینگ

۲- نقشه خوانی ایزومتریک برای فیترها

۳- فیلم مختصر و مفید آموزش نقشه خوانی ایزومتریک – زبان انگلیسی


تبلیغات شما اینجا درج می شود

۴- نحوه ایزومتریک خوانی نقشه های پایپینگ- مهندس سید ابوالفضل علوی نژاد- ۴۰ صفحه- PDF

۵– نقشه های لوله کشی صنعتی- ۳۰ صفحه- PDF

۶- اصول طراحی نقشه های Plot Plan و Key Plan- مهندس فرشاد سرایی-۲۴ صفحه- PDF


۷- دانلود همه آموزشهای مهندسی پایپینگ از طراحی تا اجرا و نرم افزارهای مرتبط


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون


+

3 دیدگاه

 1. دانیال صدیق

  on مرداد ۱۱, ۱۳۹۷ - پاسخ

  با سلام فایلها را نمی توان دانلود کرد.

  • iranpiping

   on مرداد ۱۱, ۱۳۹۷ - پاسخ

   بدون هرگونه پراکسی یا وی پی ان و امثال آن امتحان نمایید. از مرورگرهای دیگر هم تست کنید.
   لینکها سالم است و جند هزار بار دانلود شده اند.
   من الله توفیق

دیدگاهتان را بنویسید