0

اکتشاف، حفاری و مخازن / فرایند و تجهیزات / نرم‌افزارها و آموزش آنها

مجموعه ویدئویی آموزش نرم افزار Pipesim

تیر ۹, ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ


مدرس دوره: جعفر شاهمرادی


PIPESIM نرم افزاری جهت تجزیه و تحلیل سیستم و ابزاری دقیق، سریع و کارآمد برای کمک به تولید است و درک پتانسیل مخزن مورد نظر را در صنایع نفت فراهم می کند. اين نرم افزار قادر است خطوط لوله بلند بالادست كه معمولا دو فازي هستند را در حالت پايا شبيه سازي كند. اين شبيه سازي شامل مشخص كردن پارامترهاي مثل: تعيين افت فشار خط لوله به ازاء يك سايز مشخص خط يا تعيين سايز خط به ازاء افت فشار معين و… مي باشد.

نرم افزار PIPESIM نه تنها مدل جریان ورودی از چند مخزن به چاه بررسی می کند، بلکه در ظاهر خط سیر و سطح عملکرد امکانات را برای تولید سیستم اصلی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

در یک کلام با نرم افزار Schlumberger PIPESIM می توان میزان درستی که لازم است تا چالش های جریان مایعات و بهینه سازی تولید را به دست آورد، محاسبه نمود.

یکی از بزرگترین دغدغه های مهندسین ، طراحی مطمئن چاه ها و خطوط لوله به قسمی است که مایعات تولید شده به صورت امن و مقرون به صرفه ای به تسهیلات فرآیندی برسد. پایه و فنداسیون مدل سازی صحیح سیستم های تولید برمبنای سه حوزه اصلی علمی زیر استوار است که در همگی PIPESIM لحاظ شده اند:

مدل سازی جریان چند فازی: PIPESIM طیف وسیعی از ارتباطات جریانات چند فازی استاندارد صنعتی و همچنین مدل های مکانیکی سه فازی پیشرفته را به کار می گیرد. این مدل امکان محاسبه ساختار جریان، تاخیر مایعات، خصوصیات مربوط به شکل حرکت مواد و کاهش فشار همه ایستگاه ها در طول مسیر تولید را فراهم می آورند.

مدل سازی خصوصیات مایع: PIPESIM دو انتخاب را برای کاربر فراهم می کند، یکی مفاهیم مرتبط با نفت سیاه استاندارد صنعتی، و دیگری یک محدوده از مدل های ترکیبی از حالات معادله ای است. بسته به نوع برنامه، کاربران می توانند ازیک مجموعه گسترده از ویژگی های موجود در نرم افزار برای مدل سازی طیف گسترده ای از انواع مایعات انتخاب داشته باشند.

مدل سازی انتخاب گرما: پیش بینی درست انتقال گرما در محاسبه درجه حرارت خصوصیات مایع مورد نظر در سیستم، شکل گیری جامدات، و اصولا برای تمام طراحی های گرمایی سراسری سیستم حیاتی است. PIPESIM محاسبات تعادل انرژی که برای انواع مکانیزم های انتقال گرما محاسبه می شود، را انجام می دهد.

سایر امکانات و ویژگی‌های اصلی Schlumberger PIPESIM :

اطمینان از انتقالات امن و سودمند مایعات: سیستم های تولیدی مدرن به طراحی هایی نیاز دارند که اطمینان دهد مایعات به صورت امن و کارایی از مخازن به تجهیزان فرآیندی منتقل می شوند. اینکه این سیستم ها در محیط های دشوار وجود داشته باشند مانند مناطق آب های عمیق با زیرساخت های پیچیده، یا در اسکله های بزرگ، فاکتورهای زیادی را به این گونه طرح ها اضافه می کند. قابلیت شبیه سازی صحیح یک طبف وسیع از سناریو ها و شرایط در شبیه ساز جریان چندفازی حالت پایدار PIPESIM به کار برده شده که به عنوان ابزار شبیه سازی جریان پیش رو در طراحی سیستم های تولیدی به کار می رود.

بهینه سازی تولید: زمانی که یک سیستم تولید شده در جریان قرار داده می شود، قابلیت کسب اطمینان از تولید بهینه در دستیابی به پتانسیل اقتصادی حداکثری حیاتی است. در این زمینه نیز، نرم افزار PIPESIM یک مجموعه کامل از جریانات کاری فراهم می کند- از انتخاب مناسبی برای انجام کار تا تعیین و مهاجرت چالش های تضمین جریان و حتی بهینه سازی آنلاین سیستم کامل شده.

شبیه ساز جریان چندفازی، حالت پایدار: نرم افزار PIPESIM یک شبیه ساز جریان چندفاز ، حالت پایدار است. PIPESIM جریان چند فازی را از مخزن تا سرچشمه و منبع مدل سازی می کند. کارآمدی تجهیزات خط جریان و سطح می تواند برای تولید تجزیه و تحلیل های سیستم تولیدی کامل محاسبه گردد. نرم افزار PIPESIM می تواند با پلتفرم نرم افزاری عملیاتی تولید Petrel E&P و Avocet مجتمع شود تا یک راهکار واحد ارائه شود و یک شبیه سازی کامل از مخازن تا تولید حاصل گردد.


دریافت نرم افزار:

نسخه‌ی ۲۰۱۴٫۱ – ویرایش ۶۴ بیتی

دانلود بخش ۱ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۲ – ۱۹۸ مگابایت

‌نسخه‌ی ۲۰۱۲٫۲ – ویرایش ۳۲ بیتی

دانلود

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

دریافت فایلهای آموزشی:

 


- دانلود اپلیکیشن اندروید و نرم افزار کامپیوتر وبسایت آموزشی نفت و گاز

@OilAndGas

ما به نظرات پیشنهادی، انتقادی و حمایتی شما نیاز داریم، چند کلمه برایمان بنویسید: