0

برق، کنترل، ابزار دقیق، مخابرات

آموزش سیستم PCS7

دی ۱۵, ۱۳۹۵ ۸:۳۰ ب.ظ

این پیام تبلیغاتی است

PCS7 چیست؟

PCS7 برند تجاری DCS کمپانی زیمنس می باشد،یعنی درواقع فقط یک نام تجاری می باشد در صورتی که خیلی از متخصصین فکر میکنند DCS یه مبحث جدا می باشد.سیستم های DCS در واقع سیستم های کنترل فرایند هستند که بیشتر در پروژه های بزرگ کاربرد دارند،در این سیستم ها برای برند زیمنس از سخت افزار های s7-400 جهت کنترل استفاده می گردد که برای کارتهای ورودی و خروجی از سری های s7-300 ,s7-400 استفاده می شود در PCS7 برای مانیتورینگ فرایند از نرم افزار Wincc استفاده می شود.

کاربرد PCS7 کجاست؟

اگر بخواهیم به بیان بسیار ساده این موضوع را توضیح دهیم باید به در ابتدا به توضیح سیستم های DDC بپردازیم که در واقع این سیستم ها کنترل دیجیتال مستقیم هستند که یک کنترلر که میتواند PLC باشد وظیفه کنترل یک پروسه را به صورت مستقیم بر عهده دارد و تمام ورودی و خروجی ها به طور مستقیم به کنترلر وصل می شوند.

اما در سیستم های DCS که به سیستم های کنترل توزیع شده معروف هستند که از چندین کنترلر به صورت کنترلر محلی عمل میکنند و همگی آنها تحت نظارت یک کنترلر اصلی هدایت می شوند.بسیاری از دوستان dcs را با شبکه های صنعتی اشتباه میگیرند در صورتی که یک معماری به حساب می آید.


۱- دانلود جزوه آموزشی SIMATIC PCS7

دانلود دموی فایل

5500 تومان – دریافت نمایید

۲- دانلود فیلم امکانات عیب یابی در PCS7- مهندس ماهر

در ویدئو فوق که مدرس آن مهندس ماهر می باشد طریقه عیب یابی سیستم های DCS یا کنترلر های PLC توضیح و آموزش داده شده است.

۳- آموزش نصب PCS7 بر روی ویندوز


تبلیغات شما اینجا درج می شود

نصب PCS7 به صورت سریع

نصب PCS7 که یک برنامه DCS برای برند زیمنس می باشد که موارد بسیار مهمی را قبل از نصب برنامه باید رعایت کنیم تا بتوانیم این برنامه را به صورت کامل با تمام امکانات بر روی ویندوز خود اجرا نمایید.

موارد مهمی که بای قبل از نصب برنامه pcs7 به آن توجه کنیم:

  • internet information service
  • message queuing

نصب PCS7 قسمت اول و دوم

برای دیدن فیلم با کیفیت عالی بر روی گزینه HD کلیک نمایید و کیفیت ۷۲۰ را انتخاب کنید.

آموزش نصب نرم افزار PCS7 قسمت اول

در قسمت اول نکات و مواردی که باید در ویندوز قبل از نصب نرم افزار pcs7 انجام دهیم توضیح داده شده است که مدرس این فیلم مهندس احمد فرجی می باشد.

آموزش نصب نرم افزار PCS7 قسمت دوم


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون

برچسب‌ها,


دیدگاهتان را بنویسید