آموزش نرم افزار ژئوفیزیکی Portable LogPlot

۱۳۹۶-۰۹-۲۳
این پیام تبلیغاتی است

نرم افزار Portable LogPlot 7.3.56.82 یکی از معروف ترین نرم افزارهای رسم نمودارهای چینه شناسی، سنگ شناسی و لاگ های ژئوفیزیکی می باشد. این نرم افزار اطلاعات برداشت های کمی گوناگون را به صورت نمودارهای مرسوم رسم می نماید و به نوعی داده ها را مدیریت می نماید. در نمودارهای رسم شده توسط این نرم افزار اطلاعات مختلف نظیر عمق، منحنی های مختلف مانند گاما، تخلخل و تراوایی، ستون لیتولوژی و … نمایش داده می شود. این نرم افزار شامل سه بخش می باشد.

بخش اول Log Designer File است که فایل الگو تهیه می نماید. بخش دوم Log Data File است که اطلاعات کمی ورودی را دریافت می کند. بخش سوم تحت عنوان LAS Convertor فایل های Log Ascii Standard را به فایل هایی تبدیل می کند که نرم افزار LOG PLOT قادر به خواندن آنها باشد.

  • از وی‍ژگی خوب این نرم افزار پرتابل بودن است.
  • ساخت شرکت : Sun Microsystems
  • قابلیت اصلی نرم افزار : رسم ستون فسیل شناسی و چینه شناسی
  • قابلیت های ویژه نرم افزار : توسط این نرم افزار اطلاعات مختلف نظیر عمق، منحنی های مختلف مانند گاما، تخلخل و تراوایی، ستون لیتولوژی و … نمایش داده می شود.

برای رسم نمودار نرم افزارهای بسیاری وجود دارد و کاربران با توجه به نوع نیاز خود از میان آنها گزینه مناسب خود را انتخاب می کنند اما در این میان Portable LogPlot یکی از بهترین نرم افزارهای ارائه شده در زمینه رسم نمودارهای چینه شناسی، سنگ شناسی و لاگ های ژئوفیزیکی است که امروز آن را برای شما آماده کرده ایم. با استفاده از این نرم افزار می توانید نمودارهای مختلف را رسم کنید و اطلاعات مختلفی را از آنها بدست آورید. این نرم افزار با فراهم کردن امکانات و محیط مناسب برای رسم نمودارها به شما امکان طراحی آنچه نیازمند آن هستید را می دهد. در بخش LAS Convertor نرم افزار نیز امکان تبدیل فایل های Log Ascii Standard به فایل های قابل استفاده در خود نرم افزار وجود دارد.

برخی ویژگی های نرم افزار :Portable LogPlot
– رسم انواع نمودارهای مختلف.
– امکان تبدیل فایل های Log Ascii Standard.
– امکان نمایش عمق ، ستون لیتولوژی و…
– سازگار با نسخه های مختلف ویندوز


دریافت فایلهای آموزشی

۱- دریافت نرم افزار پورتابل


تبلیغات شما اینجا درج می شود

۲– LogPlot User Manual

۳– آشنایی با نرم افزار لاگ پلات- ۳۸ صفحه- PDF- دانشگاه تهران- سمیه فراهانی

۴– دستورالعمل کار با نرم افزار لاگ پلات- ۱۷ صفحه- PDF- داود پورخداکرم

© انتشار مطالب با ذکر نام وبسایت و با اهداف آموزشی بلامانع است