معرفی، دانلود و مجموعه ویدئویی آموزش نرم افزار ابزاردقیق Labview

۱۳۹۶-۰۸-۰۱
این پیام تبلیغاتی است

 NI LabVIEW مخفف National Instruments Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench و به‌معنی میزکار مهندسی ابزارهای مجازی آزمایشگاهی محصول شرکت نشنال اینسترومنتس است که درواقع یک پلت‌فرم و محیط توسعه‌‌ی زبان برنامه‌نویسی  گرافیکی یا تصویری (Visual Programming Language یا به اختصار VPL) می‌باشد؛ این زبان برنامه‌نویسی، G نامیده شده است.

لب‌ویو یکی از نرم افزارهای مانیتورینگ صنعتی ست که کاربردهای بسیار گسترده‌ای در انواع مهندسی الکترونیک، مکانیک، پزشکی، ریاضی، صنایع غذایی و… داشته اما بیشتر در سیستم‌های اکتساب داده‌ها (DAQ مخفف Data Acquisition)، تجزیه و تحلیل سامانه‌های اندازه‌گیری، اتوماسیون‌های صنعتی و سامانه‌های کنترل، تست و پردازش داده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار NI LabVIEW :

– محیط کاملا گرافیکی با امکان یادگیری سریع

– اندازه‌گیری انواع پارامترها مانند کمیت‌های فیزیکی مانند دما، فشار، نیرو، جابه‌جایی، کشش و… در صنایع مختلف با دقت بسیار بالا

– استفاده از بلوک دیاگرام در برنامه‌نویسی و درنتیجه سادگی تشخیص و عدم پیچیدگی مسیر برنامه

– کنترل و تست انواع کارت‌ها و قطعات الکترونیکی با استفاده از رایانه

– پردازش داده‌های ورودی و انجام انواع محاسبات ریاضی و… روی آن‌ها

– دارای کتابخانه‌ی جامعی از توابع مختلف اکتساب داده‌ها، ریاضیات، آمار، تجزیه و تحلیل و…

– برنامه‌نویسی برای تراشه‌های FPGA

– شبیه‌سازی پیشرفته‌ی نتایج و خروجی‌های پروژه‌های طراحی‌شده

و…


دانلود نرم افزار و آموزشهای آن

۱- دانلود مجموعه کامل نرم افزار LabView

۲- دانلود جزوه آموزشی نرم افزار Labview- مهندس محمد ایرانیان

۳- دانلود مجموعه ویدئویی جامع و فارسی نرم افزار LabView- مهندس میلاد موسوی:

دانلود دموی فایل

7500 تومان – دریافت نمایید

 

سرفصلهای جامع این مجموعه به شرح زیر است:

قسمت اول این آموزش به معرفی نرم افزار LabVIEW و باز کردن فایل ها و کار با VI می پردازد. همچنین در این قسمت با ارائه یک مثال طریقه وارد کردن ابزارها و المان ها و شبیه سازی سیستم را توضیح داده می شود.

قسمت دوم به آموزش اولیه کار با Blank VI در LabVIEW می پردازد . و همچنین به بررسی اجمالی پالت ابزارها در LabVIEW پرداخته و سپس وارد مبحث کنترل پالت در LabVIEW می شود .


تبلیغات شما اینجا درج می شود

قسمت سوم به معرفی فانکشن های مختلف خواهد پرداخت. فانکشن پلت در پنجره بلوک دیاگرام، مجموعه کتابخانه های مختلفی است که هر یک از

توابع آن وظیفه خاصی را برعهد دارند. به عنوان مثال شما می توانید از کتابخانه Structures حلقه های while و for و . . . را در برنامه خود مورد استفاده قرار دهید.

قسمت چهارم به بررسیSubVI می پردازد . SubVI یک زیر برنامه است که می توان از آن در تمامی قسمت های برنامه استفاده نمود. SubVI می تواند اطلاعات اصلی و خام را از برنامه گرفته و جواب حاصل را به برنامه باز فرستد. در این حالت از حجم برنامه کم شده و در صورت وجود خطا می توان آنرا به راحتی ردیابی نمود.

قسمت پنجم طرزکار حلقه ها و عبارات شرطی را بیان خواهد کرد. در زبان های برنامه نویسی مبتنی بر متن حلقه ها (مانند for، while) و عبارات شرطی (مانند if) نقش بسزایی در برنامه ایفا می نمایند. تفاوت LabVIEW با سایر زبان های گرافیکی بودن آن می باشد.

 قسمت ششم نیز همانند قسمت پنجم به بیان طرزکار حلقه ها و عبارات شرطی می پردازد. در زبان های برنامه نویسی مبتنی بر متن حلقه ها (مانند for، while) و عبارات شرطی (مانند if) نقش بسزایی در برنامه ایفا می نمایند. تفاوت LabVIEW با سایر زبان های گرافیکی بودن آن می باشد.

قسمت هفتم در این قسمت متغیرهای Boolean که بلوک های منطقی را در خود جای داده است را مورد بررسی قرار می دهد. و با ارائه یک مثال به توضیح چگونگی عملکرد عناصر این کتابخانه می پردازد . کتابخانه بعدی پالت String است. String ها در واقع کاراکترها و متن ها را در خود جای داده و می توان از آنها برای آنالیز داده های متنی استفاده کنیم.

قسمت هشتم به معرفی Array & Cluster در LABVIEW پرداخته است . آرایه داده ای است که از کنار هم قرار گرفتن یک یا تعدادی عناصر همجنس و همنام تشکیل می شود. عبارت های ریاضی که مورد استفاده قرار میگیرند مانند نمودارها و ماتریس ها آرایه هایی از نوع تک بعدی و یا چند بعدی می باشند. که با بکار بردن این آرایه ها حجم برنامه به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. کلاسترها نیز مانند آرایه ها بوده ولی با این تفاوت که می توان انواع مختلفی از داده ها را کنار هم قرار داد. به عنوان مثال در کلاسترها تحت یک درآیه میتوان اطلاعت مختلفی از جمله داده های متنی و عددی و منطقی و … را ذخیره نمود. همچنین در LabVIEW قابلیت تبدیل آرایه ها به کلاسترها نیز وجود دارد .

قسمت نهم کار با فایل ها مانند خواندن فایل، ایجاد نمودن و ویرایش فایل ها را مورد بررسی قرار خواهد داد. در واقع فایل ها ورودی ها و یا I/O هایی هستند که ما می توانیم در برنامه نویسی از آنها استفاده نماییم. همچنین می توان در برنامه های مختلف برای ذخیره و بازیابی اطلاعات از فایل ها استفاده نماییم. نمایش داده یکی از وظایف اصلی هر برنامه می باشد. استفاده از بلوک های نمایشی و نمودارها جزء جدا ناپذیر هر زبان برنامه نویسی بوده و تصور یک زبان برنامه نویسی بدون نمایش اطلاعات تقریباً غیر ممکن می باشد.

قسمت دهم در این قسمت به نحوه نمایش داده ها در لب ویو توسط گراف ها و نمودار ها پرداخته خواهد شد.

قسمت یازدهم نحوه کار با بلوک های صوتی و پردازش داده های صوتی را بیان می نمایید. با استفاده از ابزارهای صوتی می توان صدا را توسط میکروفون دریافت نمود و در نرم افزار پس از پردازش بر روی آن از طریق اسپیکرها بخش نمود.

قسمت دوازهم نحوه کار با بلوک های پردازش سیگنال را بیان خواهد نمود. در این جلسه با ساخت یک فیلتر ، با استفاده از بلوک Signal Processing ، انواع پردازش های مختلف روی ورودی های گوناگون را مورد بررسی قرار خواهد داد.

قسمت سیزدهم نیز همانند قسمت دوازدهم نحوه کار با بلوک های پردازش سیگنال را بیان خواهد نمود. در این جلسه با ساخت یک فیلتر ، با استفاده از بلوک Signal Processing ، انواع پردازش های مختلف روی ورودی های گوناگون را مورد بررسی قرار خواهد داد.

قسمت چهاردهم نحوه کار با بخش Report Generation نرم افزار LabVIEW را بیان خواهد نمود. از این بلوک برای چاپ و ذخیره فایل ها می توان استفاده نمود.

قسمت پانزدهم نحوه کار با عکس ها را بیان خواهد نمود. در این قسمت انواع روش های پردازش تصویر و بلوک های مربوطه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

قسمت شانزدهم به بیان نحوه شبیه سازی عمل مدولاسیون در مخابرات می پردازد. در این قسمت عمل مدولاسیون و دمدولاسیون را شبیه سازی شده و اثرات نویز بر روی آنها را بررسی می نماید.

قسمت هفدهم به معرفی پورت های لب ویو نظیر پورت سریال ، GPIBو . . . بصورت اجمالی می پردازد. لب ویو از پورت های مختلفی پشتبانی می کند که تمام آنها در بلوک مربوطه قابل مشاهده است.

قسمت هجدهم کار با فرمول ها و ایجاد فرمول جدید را بیان می نماید. در این قسمت چگونگی ایجاد یک فرمول  و نحوه بدست آوردن خروجی معادله با دادن مقادیر مختلف به آن را بیان می نماید.

قسمت نوزدهم نحوه کار با فایل های DLL را بیان می نماید، فایل های که در زبان برنامه نویسیC نوشته می شود، توابعAPI ویندوز و . . . را مورد بررسی قرار خواهد داد و در ادامه با نحوه راه اندازی کیبورد و موس و جوی استیک در لب ویو را نیز بیان می نماید.

قسمت بیستم نیز اختصاص به انجام یک پروژه از درس کنترل دارد. این قسمت نحوه طراحی یک سیستم کنترل دما به همراه فیدبک را بیان می نماید، که مقادیر ورودی را بررسی و طی مقایسه ای با دمای داده شده توسط کاربر دمای مطلوب را تولید خواهد نمود.

 

حسین
۱۳۹۵/۴/۱۹ - در ۳:۰۹ ب.ظ

کتاب آموزش کاربردی Labview تالیف محمد اسماعیل ایرانیان – علی پریزاد به صورت گام به گام و تصویری ارائه شده است. به دوستان پیشنهاد میکنم خواندن این کتاب رو از دست ندن

© انتشار مطالب با ذکر نام وبسایت و با اهداف آموزشی بلامانع است