0

آموزش نرم افزار / صنایع بالادستی (مخازن، اکتشاف، حفاری، تولید، صنایع آفشور و دریایی)

مجموعه آموزشی نرم افزار ارزیابی نمودارهای پتروفیزیکی مخازن هیدروكربنی- Geolog

خرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۷:۲۰ ب.ظ


تبلیغات-فرادرس
W3Schools

نرم افزار Paradigm Geolog نرم افزاری پیشرفته برای ارزیابی و آنالیز پتروفیزیکی مخازن هیدروكربنی در شاخه زمین شناسی است. ژئولاگ (Geolog) از جمله قویترین نرم افزارهای موجود در صنعت نفت است. این نرم افزار ساخت شرکت پارادایم است و در زمینه ارزیابی پتروفیزیكی مخازن هیدروكربنی، به عنوان یک نرم افزار پیشرو شناخته میشود. لذا شناخت هرچه بیشتر این نرم افزار می تواند سبب بهبود روش های ارزیابی مخازن و بالا بردن دانش در این زمینه در باشد. کاربرد اصلی این نرم افزار در ارزیابی نمودارهای پتروفیزیکی می باشد.

این ابزار تا آنجا در حوزه پتروفیزیک و تجزیه و تحلیل زمین شناسی اهمیت دارد که به عنوان یک استاندارد صنعتی در بین متخصصین و اهالی فن شناخته میشود. از ویژگی های بارز این برنامه می توان به چند کاربره بودن آن، مدیریت عالی داده ها، گرافیک بسیار مناسب در طراحی واسط کاربری و نتایج نمایشی و همچنین یکپارچگی مناسب آن در بحث ادغام و ترکیب داده اشاره کرد.

به ادعای این شرکت نسخه ۷ این محصول، نسل بعدی راه حلها و ابزارهای ژئوفیزیک و پتروفیزیکی خواهد بود و با تکنولوژی ها و قابلیتهای مختلفی که در اختیار متخصصین قرار میدهد بهبود کارایی و کاربرپذیری آن را تضمین میکند. این نرم افزار بر پایه محصول دیگر این شرکت یعنی Epos کار میکند.  Geolog به صورت مستقیم بر روی داده های موجود در Epos و دیتابیسهای ثالث همچون Petrel* seismic  کار میکند. این برنامه در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و همواره بر اساس نظر مشتریان شرکت سازنده مشکلات موجود را برطرف و با افزودن قابلیتهای جدید بازار گسترده تری را برای خود رقم میزند. ژئولاگ یک ابزار همه کاره در حوزه پتروفیزیک است که با فراهم کردن امکانات مختلف، مدیریت لاگها و داده های پراکنده به راحتی امکان پذیر است که این کار باعث میشود تا کاربران بتوانند با پتلفرمهای بیشتری ارتباط برقرار کنند و بدین ترتیب سرعت و دقت انجام کارها بسیار بیشتر از قبل شود.

امکانات و ویژگی های Geolog:

  • رابط کاربری زیبا و توانمند
  • قابلیتهای مختلف برای یکپارچه شدن با سایر پلتفرمها و محصولات
  • مدیریت داده ها بر اساس موقعیت های مکانی مختلف
  • پشتیبانی از محیطهای چند کاربره
  • محیطی واحد و یکپارچه برای تمامی کارهای مورد نیاز در حوزه پتروفیزیک
  • یکپارچه شدن آسان با geosteering تنها با یک کلیک
  • و …

سیستم مورد نیاز:

Supported operating systems include:
• Windows Vista
• Windows XP
• Windows 7


دریافت نرم افزار و فایلهای آموزشی

۱- دانلود نرم افزار Geolog

۲- دانلود فایل آموزشی فارسی Geolog- تعداد صفحات: ۱۱۲

۳- مجموعه فیلمهای آموزشی نرم افزار Geolog- مدرس: مهندس جعفر شاهمرادیراهنمای دانلود از وبسایت:
در هر نوشته وبسایت، فایلها به صورت شماره بندی شده ارائه شده است. کافی ست روی عنوان هر شماره کلیک نمایید تا دانلود مستقیم آن شروع گردد.
در صورت بروز مشکل، از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید. چنانچه لینک موجود نبود، شماره آن را در بخش زیر کامنت بگذارید تا بررسی گردد.

@OilAndGas


تبلیغات-فرادرس

آموزشهای مرتبط زیر را نیز حتما مطالعه نمایید:

ما به نظرات پیشنهادی، انتقادی و حمایتی شما نیاز داریم، چند کلمه برایمان بنویسید: