0

Offshore,Marine / عمران و سازه

آشنایی با اسکله شناور

فروردین ۲۱, ۱۳۹۶ ۳:۳۷ ب.ظ

این پیام تبلیغاتی است

درآب­ های دارای سطح متغیر زیاد مانند مناطق جزر و مدی شدید و نیز در مناطق دور از ساحل از پانتون شناور استفاده می­ شود. سطح اسکله­ های شناور و کشتی مجاور آن معمولا اختلاف ارتفاع زیادی ندارند لذا در شرایطی که اختلاف سطح کشتی بین حالت پر و خالی زیاد نباشد برای انتقال مسافر و برخی کالاها ایده­آل هستند. ضمنا اسکله­ های شناور نوعی اسکله نصب سریع محسوب می­گردد. درپانتون­های نصب شده در رودخانه­ ها و مناطق جزر و مدی از پل و یا پل­های ارتباطی مفصلی استفاده می­شود که نقش ارتباط دهنده و تثبیت کننده پانتون­ ها را ایفا می­ نماید. طول این پل­ها با در نظر گرفتن تراز عرشه، تراز آب در جزر و مد و شیب مجاز جهت عبور و مرور بر روی آن تعیین می­گردد. همچنین تغییر در شیب هم باید در محل اتصال ها مورد توجه قرار گیرد.

 

اسکله شناور بتنی با پل دسترسی

اسکله های شناور در بنادر مسافری و اسکله های تفریحی (marina) بدلیل ایجاد یک سطح عبور بدون پله و دارای ارتباط مناسب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده گسترده از اسکله شناور در مارینا

استفاده از اسکله شناور در مارینا


تبلیغات شما اینجا درج می شود

همچنین این نوع اسکله ها در انواع کامپوزیتی، بتنی و فولادی ساخته می شوند که انواع کامپوزیتی آن به عنوان اسکله های نصب سریع و با قیمت بسیار کمی قابل استفاده است.

اسکله شناور کامپوزیتی در بندر عباس

در برخی موارد از چند شمع به عنوان راهنما در این نوع اسکله ها استفاده می شود که از جابجایی های عرضی اسکله جلوگیری می کند و فقط اجازه حرکت قائم را به آن می دهد.

مهار حرکت عرضی اسکله شناور با شمع


دانلود جزوه آموزشی اسکله شناور


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون


دیدگاهتان را بنویسید