0

آموزش نرم افزار / عمران و سازه

آموزش نرم افزار Autodesk CIVIL-3D

بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۲:۲۴ ب.ظ


تبلیغات-فرادرس
W3Schools

نرم افزار  Civil-3D قابلیت های بسیار زیادی را دارد و امروزه تمام مهندسانی که در زمینه مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، سازه های دریایی، کشتی سازی و … فعالیت می کنند می بایست به نرم افزار AutoCad مسلط باشند. نرم افزار Civil 3D دارای قابلیت های بیشتری نسبت به اتوکد می باشد و در ان قابلیت های نرم افزار AutoLand نیز گنجانده شده است. از حمله این قابلیتها عملیات های نرم افزاری مرتبط با کارهای خاکی مانند محاسبه حجم لایروبی، حجم خاکریزی و … می باشد.

جزوه آموزش نرم افزار Civil 3D-2010 به صورت رایگان و توسط مهندس صفاری برای استفاده دانشجویان، مهندسان و علاقه مندان نرم افزارهای عمرانی تهیه گردیده است. که در ۱۸۵ صفحه و ۹ فصل بخوبی نحوه استفاده از نرم افزار را بیان می کند.

فهرست مطالب:

فصل اول: تنظیمات اولیه

فصل دوم: نقاط points

فصل سوم: سطوح surface

فصل چهارم: احجام

فصل پنجم: ترسیم خطوط و قوسها (Lines/Curves)

فصل ششم: مسیرها (Alignments)

فصل هفتم: پروفیل و مسیرهای قائم (Profiles)

فصل هشتم: مقاطع عرضی و محاسبه حجم عملیات خاکی

فصل نهم: تهیه خروجی از اطلاعات پروژه

نرم افزار Civil 3D-2010 قابلیت های بسیار زیادی دارد و تسلط بر آن منجر به ارائه بهتر و قابل درک طراحی های مهندسی و انجام دقیق تر محاسبات هندسی منجر خواهد شد. تمرین و استفاده مداوم از نرم افزار نیز می تواند سرعت و دقت استفاده را بسیار افزایش دهد و پس از مدتی بسیار راحت تر از ترسیم دستی می توانید از ترسیم با نرم افزار استفاده نمایید.


 راهنمای دانلود از وبسایت:
در هر نوشته وبسایت، فایلها به صورت شماره بندی شده ارائه شده است. کافی ست روی عنوان هر شماره کلیک نمایید تا دانلود مستقیم آن شروع گردد.
در صورت بروز مشکل، از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید. چنانچه لینک موجود نبود، شماره آن را در بخش زیر کامنت بگذارید تا بررسی گردد.

@OilAndGas


تبلیغات-فرادرس

آموزشهای مرتبط زیر را نیز حتما مطالعه نمایید:

ما به نظرات پیشنهادی، انتقادی و حمایتی شما نیاز داریم، چند کلمه برایمان بنویسید: