0

شرکتها و منابع انرژی

BASF، بزرگترین شرکت پتروشیمی جهان

مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ ۷:۴۸ ب.ظ

این پیام تبلیغاتی است

پتروشیمی ها، در واقع فرزندان نفت هستند که با تبدیل منابع نفت و گاز به محصولات نهایی می توانند ارزش مضاعفی به این منابع دهند. در قرن بیستم نفت و مشتقات آن برای تهیه بسیاری از ترکیبات مورد نیاز انسان، اهمیت حیاتی و روز افزونی پیدا کرد و برای رفع نیاز عمومی جامعه پتروشیمی ها پا به عرصه تولید گذاشتند و با توسعه این صنعت، بازوان اقتصادی نیرومند شد. تصاویر زیر نمایی از واحدهای صنعتی بزرگترین تولید کنندگان مواد شیمیایی در جهان است.

شرکت BASF آلمان، بزرگترین تولید کننده  مواد شیمیایی در جهان است که در سال ١٨٦٥ تاسیس شد، و مقر اصلی آن، در لودویگسهافن، آلمان قرار دارد. میزان دارایی این شرکت، طبق آخرین آمار در سال ٢٠١٢ میلادی، ٦٤,٣٢ میلیارد یورو بوده است.

گروه BASF، شامل شرکتهای تابعه و همچنین، سرمایه گذاریهای مشترک، در بیش از ۸۰ کشور جهان است. این شرکت، دارای ٦ سایت تولید یکپارچه محصولات شیمیایی و تعداد ۳۹۰ سایت دیگر تولید، در اروپا، آسیا، استرالیا، آمریکا و آفریقاست.

نام BASF در واقع، از حروف نخست نام قدیمی این شرکت، مشتق شده‌است. نام آن در ابتدا بادیشه آنیلین اوند سودا فابریک (به آلمانی: Badische Anilin- und Soda-Fabrik) بود و هم اکنون  با نام باسف، شناخته می‌شود، که به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده‌است. سهام این شرکت، در بازارهای بورس اوراق بهادار فرانکفورت، بورس اوراق بهادار لندن و بورس اوراق بهادار زوریخ ارائه شده‌است. شرکت باسف، در سپتامبر ۲۰۰۷ نام خود را از فهرست بازار بورس نیویورک خارج کرد.

  شرکت BASF بیش از ١١٣ هزار تن سرمایه انسانی دارد.


تبلیغات شما اینجا درج می شود

در این شرکت بزرگ پتروشیمی محصولاتی مانند اتیلن، پروپیلن، بوتادین، بنزن، کاتالیزورها، درکراکر بخار و همچنین نفتا یا گاز طبیعی تولیدشده و به سراسر جهان فرستاده می شود.

باسف، بزرگترین تولید کننده پتروشیمی جهان در بیش از ٢٠٠ کشور جهان مشتری دارد.


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون


دیدگاهتان را بنویسید