1

آرشیو استانداردها

استاندارد ASME

بهمن ۲۶, ۱۳۹۳ ۳:۳۲ ب.ظ

این پیام تبلیغاتی است
@OilAndGas

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (به انگلیسی: American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار ASME، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیکاست.

این انجمن در سال ۱۸۸۰ برای تدوین استاندارد دیگ های بخار بنیان گذاشته شد. امروزه این موسسه در راستای اهدای کمک مالی، برای توسعه تکنولوژی و توسعه نیروی انسانی به منظور بهبود افزایش کیفیت زندگی بشر فعال می‌باشد. این موسسه یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی می باسد و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می کند. ASME بیش از ۱۳۰٬۰۰۰ نفر عضو در ۱۵۸ کشور دنیا دارد.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌هایی است که به دست به تدوین استاندارد زد. این انجمن بالغ بر ۶۰۰ استاندارد و آیین‌نامه نوشته است، شامل استانداردهایی در زمینه دیگ بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، اندازه‌گیری جریان سیالات در کانال‌های بسته، جرثقیل‌ها، ابزار دستی و ماشینی.

در شکل زیر مهم ترین و پرکاربردترین استانداردهای مورد استفاده در طراحی، نصب، تست و بازرسی و بهره برداری در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی را مشاهده میکنید.

oilasme


دریافت کدها و استانداردهای ASME- ASME Sections

 

دریافت کدها و استانداردهای ASME- ASME B1

دریافت کدها و استانداردهای ASME- ASME B16

دریافت کدها و استانداردهای ASME- ASME B18

دریافت کدها و استانداردهای ASME- ASME B31

دریافت کدها و استانداردهای ASME- ASME B36


سایر کدها و استانداردهای این مجموعه در حال افزوده شدن و به روز رسانی ست…


این پیام تبلیغاتی است

استخدام | اینستاگرام | اپ اندروید | اپ آیفون


+

1 دیدگاه

  1. ایت

    on فروردین ۲۳, ۱۳۹۶ - پاسخ

    کتاب کلید جوشکاری و پایپینگ در صنعت نفت وگاز و نیروگاه جلد اول ۱۶۰۰ صفحه تالیف مهندس دانشمند حاوی مطالب بسیار مفیدی در خصوص جوشکاری،روش های جوشکاری،لوله ها،کلدینگ ،هاردفیسینگ، جوش Stud Weld،PQR و بررسی پلاریتی،وزش قوس،گاز محافظ و…میباشد

دیدگاهتان را بنویسید